İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB), Türk Akreditasyon Kurumu Tarafından Akredite Edildi 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB), Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından "15UY0215-6 Koç Seviye 6" ve "17UY0328-3 Servis Aracı Şoförü Seviye 3" Ulusal Yeterlilikleri kapsamında "Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu" olarak akredite edildi.

Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan’ı Ankara’da Ziyaret Etti

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birim (İGESİB) Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem Ceylan ile verimli bir toplantı yaptı. Ankara’da gerçekleştirilen toplantı kapsamında; Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun yaptığı çalışmalar, yapılması planlanan Kapsam Genişletme çalışmaları, Ulusal Yeterlilikler ile ilgili verilen Destek ve Teşvikler konuları hakkında görüşüldü. 
 

İGESİB Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Türk Akreditasyon Kurumu ile T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Görüşmeler Gerçekleştirdi

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birim (İGESİB) Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Ankara’da yaptığı ziyaretler kapsamında; T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem Ceylan, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Ordukaya, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Levent Kenan Kibar, Türk Akreditasyon Kurumu Belgelendirme Akreditasyon Başkanı Sayın Seher Batur ile görüşmeler gerçekleştirdi.
 

Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Uluslararası Konferansı’na Katıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birim (İGESİB) Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’in katılımıyla İstanbul The Marmara Taksim Hotel’de düzenlenen “Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Uluslararası Konferansı”na katıldı. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan, AB Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı, Yükseköğretim Kalite Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vatan Karakaya, T.C.

“Bilinçli Aile Güçlü Toplum” Konferansı

İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB), “Dünya Aile Günü” kapsamında 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü 13.00-15.30 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde “Bilinçli Aile Güçlü Toplum” başlıklı konferans düzenledi. Dr. Öğr. Üyesi Habibe Akşit’in “Güçlü Aile için İş ve Özel Hayat Dengesi”, Dr. Öğr. Üyesi Özge Sırma Gezer’in “Türkiye’de Kadın Hakları”, İş Kadını & Eczacı Kadriye Olgar’ın “Aile Yapısı” ve Prof. Dr. Asiye Nuhoğlu’nun “Sürdürülebilir Aile” konusunu ele aldığı konferansta, toplum açısından ailenin önemi vurgulandı.

“Çalışanlara Yönelik COVID-19 Pandemi Eğitimi”

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB) tarafından, “Çalışanlara Yönelik COVID-19 Pandemi Eğitimi” düzenlenecek.

Eğitmenler:

Av. Özden Yağmuroğlu
Dr. Öğr. Üyesi Hacer Neyir Tekeli
İşyeri Hekimi Dr. Yakup Örs
İşyeri Hekimi Dr. Süleyman Yılmaz

Eğitim Süresi: 8 Saat

Eğitimin sonunda katılım belgesi verilecektir.

“Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB), “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”ni düzenleyecek.

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre,

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği UE Programı Çok Tehlikeli iş kollarında 16 saat olup, son test başarı puanı ile belgelendirilmektedir.

Eğitimler yerel mevzuatlarımıza uygun şekilde A Sınıfı Uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır.

İKÜ İGESİB ile BEYSİAD Arasında Sanayi-Üniversite İş ve Çözüm Ortaklığı Protokolü İmzalandı

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi ile Beylikdüzü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEYSİAD) arasında sanayi-üniversite iş birliğini geliştirmek amacıyla iş ve çözüm ortaklığı anlaşması yapıldı. 13 Aralık Cuma günü imzalanan protokole; Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, İGESİB Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz ile BEYSİAD derneğini temsilen Dernek Başkanı Adnan Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Bahar, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Fehmi Denizli, Mehmet Sandal ve Memduh Uz katıldı. 
 

İGESİB’ten Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektörü Yöneticisi Prof Dr. Mustafa Balcı’ya Ziyaret

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birim Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Birim Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Tahir Naci Özoktaş ile İKÜ Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hacer Neyir Tekeli, Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektörü Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’yı ziyaret ettiler. Ankara’da gerçekleştirilen ziyaret kapsamında yapılması planlanan projelerle ilgili görüşüldü. 
 

İGESİB – MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) Toplantısı

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birim Başkanımız Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Birim Başkan Yardımcımız Öğr. Gör. Tahir Naci Özoktaş, Dış Paydaş Proje Çözüm Ortağı Otoexperim Araç Muayene ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ağca ve Doç. Dr. Arıl Cansel; T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem Ceylan ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiler.