“Bilinçli Aile Güçlü Toplum” Konferansı

İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB), “Dünya Aile Günü” kapsamında 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü 13.00-15.30 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde “Bilinçli Aile Güçlü Toplum” başlıklı konferans düzenledi. Dr. Öğr. Üyesi Habibe Akşit’in “Güçlü Aile için İş ve Özel Hayat Dengesi”, Dr. Öğr. Üyesi Özge Sırma Gezer’in “Türkiye’de Kadın Hakları”, İş Kadını & Eczacı Kadriye Olgar’ın “Aile Yapısı” ve Prof. Dr. Asiye Nuhoğlu’nun “Sürdürülebilir Aile” konusunu ele aldığı konferansta, toplum açısından ailenin önemi vurgulandı.

“Çalışanlara Yönelik COVID-19 Pandemi Eğitimi”

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB) tarafından, “Çalışanlara Yönelik COVID-19 Pandemi Eğitimi” düzenlenecek.

Eğitmenler:

Av. Özden Yağmuroğlu
Dr. Öğr. Üyesi Hacer Neyir Tekeli
İşyeri Hekimi Dr. Yakup Örs
İşyeri Hekimi Dr. Süleyman Yılmaz

Eğitim Süresi: 8 Saat

Eğitimin sonunda katılım belgesi verilecektir.

“Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birimi (İGESİB), “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”ni düzenleyecek.

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre,

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği UE Programı Çok Tehlikeli iş kollarında 16 saat olup, son test başarı puanı ile belgelendirilmektedir.

Eğitimler yerel mevzuatlarımıza uygun şekilde A Sınıfı Uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır.

İKÜ İGESİB ile BEYSİAD Arasında Sanayi-Üniversite İş ve Çözüm Ortaklığı Protokolü İmzalandı

T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi ile Beylikdüzü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEYSİAD) arasında sanayi-üniversite iş birliğini geliştirmek amacıyla iş ve çözüm ortaklığı anlaşması yapıldı. 13 Aralık Cuma günü imzalanan protokole; Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, İGESİB Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz ile BEYSİAD derneğini temsilen Dernek Başkanı Adnan Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Bahar, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Fehmi Denizli, Mehmet Sandal ve Memduh Uz katıldı. 
 

İGESİB’ten Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektörü Yöneticisi Prof Dr. Mustafa Balcı’ya Ziyaret

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birim Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Birim Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Tahir Naci Özoktaş ile İKÜ Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hacer Neyir Tekeli, Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Delegasyonu Eğitim ve Öğretim Sektörü Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı’yı ziyaret ettiler. Ankara’da gerçekleştirilen ziyaret kapsamında yapılması planlanan projelerle ilgili görüşüldü. 
 

İGESİB – MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) Toplantısı

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme, Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birim Başkanımız Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Birim Başkan Yardımcımız Öğr. Gör. Tahir Naci Özoktaş, Dış Paydaş Proje Çözüm Ortağı Otoexperim Araç Muayene ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ağca ve Doç. Dr. Arıl Cansel; T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem Ceylan ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiler. 

“3nd International EMI Entrepreneurship and Social Sciences Congress (3. Uluslararası EMI Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Kongresi)”

İstanbul Kültür Üniversitesi İş Geliştirme ve Endüstriyel ve Sektörel İlişkiler Birim Başkanı Öğr. Gör. Selen Çeliköz, Lefkoşa Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 28-30 Haziran tarihlerinde düzenlenen “3nd International EMI Entrepreneurship and Social Sciences Congress (3. Uluslararası EMI Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Kongresi)”e katıldı.